رقبای ایران  

اسپانیا حتی یک تن تولید زعفران ندارد ولی حدود یکصد تن در سال ۱۳۹۳ زعفران صادر کرده‌است. امارات حتی یک مزرعه زعفران ندارد ولی جزو کشورهای عمده صادر کننده زعفران جهان است. افغانستان در سال ۱۳۷۰ حتی یک کیلو تولید زعفران نداشت اکنون سخن از ۱۴ تن تولید می‌زنند. افغانستان برای صادرات زعفران خود به آمریکا و هند و چین هیچ مانع تعرفه‌ای ندارد. رقبای جدیدی از جمله افغانستان، یونان، مراکش، ترکیه و هند در زمینه تولید و تجارت زعفران فعال شده‌اند. چین

ادامه مطلب  

صادرات زعفران  

بخش عمده زعفران تولیدی ایران به کشورهای مختلف جهان صادرمیگردد برطبق اخرین اطلاعات موجود از کل تولید 230تن زعفران درسال 84 میزان صادرات بالغ بر190تن بوده است که معادل80%تولید کل زعفران ایران میباشد.اعمال برخی سیاست های نادرست مانند نرخ ارز صادراتی ویا برقراری پیمان ارزی درسال1374صادرات زعفران را تاحد50% کاهش داده وبه 31/6تن رسانیده.بدیهی است حذف این مقررات موجب افزایش صادرات این محصول گردید به گونه ای ک درسال 1380بالغ بر121تن وسال1384به رقم بی سابقه190ت

ادامه مطلب  

تولید انواع زعفران در ایران  

ایران به عنوان اصلی ترین تولید کننده زعفران در دنیا بوده و توانسته است با حجم تولید قابل توجه بازارهای مختلفی را در اختیار بگیرد.بر اساس آماری که بسیاری از شرکت های صادرکننده زعفران ارائه کردند ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصول با میزان تولید ۹۵ درصد از کل تولید زعفران در دنیا لقب گرفته است، زعفران تولید شده در ایران به روش های مختلفی فرآوری شده و این روش های متفاوت فرآوری باعث شده است که انواع مختلفی از زعفران توسط تجار ایرانی

ادامه مطلب  

صادرات زعفران سرگل بسته بندی به آلمان  

زعفران سرگل بسته بندی یکی از بهترین محصولات برای صادرات به آلمان بوده و از طرفداران زیادی برخوردار است.
برای صادرات زعفران به کشور آلمان می بایست کیفیت و قیمت را حفظ نمود تا بتوان با رقبای سرسخت این بازار رقابت کرد.
بازرگانی خشکبار ایرن به عنوان اصلی ترین صادرکننده زعفران سرگل بسته بندی شده آلمان بوده که توان تامین حجم های قابل توجهی از محصول را داراست.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
نژادعباس: 09157082254

ادامه مطلب  

وضعیت فعلی تولید وصادرات  

ایران قطعاً بزرگترین تولیدکننده زعفران جهان است و به دلیل دارا بودن تنوع آب و هوایی، بسیاری از محصولات باغی و زراعی آن از جمله زعفران ، دارای کیفیت عالی می باشد. طی ده سال اخیر ، میزان تولید زعفران ایران رشد قابل توجهی داشته که بخش گسترده ای از این تولیدات صادر می شود.  طبق اطلاعات موجود، ایران با سطح کشتی بیش از 41 هزار هکتار و تولید سالیانه 150 تا

ادامه مطلب  

خرید و فروش زعفران نگین پوشال  

زعفران نگین پوشال به عنوان یک محصول ایده آل برای خرید و فروش در بازار زعفران بوده و صادرات پر رونقی دارد.
ما در بسیاری از مقالات سایتمان به مزیت های صادرات زعفران اشاره نموده ایم و بهترین محصولات را جهت صادرات به مشتریان خود پیشنهاد کرده ایم.
در بین تمامی محصولاتی که در سایت بازرگانی ما قرار دارد، محصولاتی از جمله زعفران سرگل ممتاز و زعفران نگین به عنوان بهترین محصولات برای خرید و فروش عمده و همچنین صادرات هستند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با م

ادامه مطلب  

اختتامیه سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه  

بعد از چهار روز رقابت نفس گیر، سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه به کار خود پایان داد.
عادل عزیزی از اراک، علیرضا احمدزاده از تبریز و سارا جعفری از سنندج سه نفر برتر بخش اصلی جشنواره معرفی شدند و همچنین تقدیر ویژه هیات داوران نصیب امین بیانی از تبریز شد. سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه از 7 آبان ماه جاری به میزبانی مزارع زعفران شهرستان های تربت حیدریه و زاوه آغاز شده بود.با وجود آنکه جشنواره برای سومین سالی پیاپی برگزا

ادامه مطلب  

صادرات زعفران سرگل صادراتی ایرانی  

بهترین نوع زعفران ایرانی برای امر صادرات، زعفران سرگل صادراتی بوده که در انواع ممتاز و معمولی برای صادرات استفاده می شود.
بازرگانی خشکبار ایرن بهترین تامین کننده انواع زعفران سرگل صادراتی در کیفیت های مختلف بوده و برای هر کشوری پیشنهاد های خاص خود را دارد.
برای دریافت لیست قیمت زعفران از بازرگانی ما، تنها کافی است با بخش فروش در ارتباط باشید.
نژادعباس: 09157082254

ادامه مطلب  

خرید زعفران دسته بندی در طرح خرید تضمینی گنجانده شود  

به گزارش وبگردی خشکبار نیوز، بخشدار آیسک (خراسان جنوبی) گفت: غالب زعفران تولیدی منطقه به صورت دسته بندی است و لازم است خرید زعفران به صورت دسته در طرح خرید تضمینی زعفران قرار بگیرد.
علی برازنده در گفت‌وگو با مهر با اشاره به خرید تضمینی زعفران اظهار داشت: این اقدام حمایتی دولت با هدف کوتاه شدن دست واسطه‌ها امسال نخستین بار در خراسان جنوبی انجام شده است.
وی افزود: همه ساله کشاورزان در فصل برداشت زعفران برای فروش محصول خود به دلیل افت قیمت‌ها

ادامه مطلب  

فروش زعفران بسته بندی کادویی اعلا  

فروش زعفران بسته بندی به صورت کادویی و در کیفیت اعلا توسط بازرگانی خشکبار ایرن صورت می گیرد.
شاید گاهی دیده باشید که برخی از بسته بندی های زعفران با بسته بندی های معمول بازار متفاوت بوده و بسیار شیک هستند، این نوع بسته بندی ها به واسطه این که به صورت هدیه ارائه می شوند به بسته بندی کادویی لقب گرفته اند.
بسته بندی های کادویی زعفران که توسط مجموعه ما به فروش می رسد، دارای تنوع بسیار خوبی می باشد.
نژادعباس: 09157082254

ادامه مطلب  

زعفران اصل یا رنگ زرد تقلبی  

تکه ای کاغذ کروماتوگرافی به اندازه ٧ × ١٢cm ببرید و با یک مداد، خطی صاف روی آن رسم کنید به گونه ای کهفاصله خط تا لبه کاغذ ٢ سانتی متر باشد.در یک شیشه ساعت، محلولی غلیظ از یک رنگ خوراکی زرد تهیه کنید.در شیشه ساعت دوم، مقدار خیلی کم زعفران حل شده در آب جوش، بریزید.در شیشه ساعت سوم، چند قطره از محلول زعفران در آب بریزید و به آن چند قطره رنگ خوراکی زرد )محلولاول( اضافه کنید.با استفاده از لوله مویین یک نقطه از محلول رنگ خوراکی زرد )محلول اول(، یک نقطه ا

ادامه مطلب  

اختصاص ۱۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال وبختیاری به کشت زعفران  

به گزارش خبرگزاری مهر، ذبیح الله غریب با اشاره به اینکه ۱۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص یافته است، اظهار داشت: از این میزان سطح زیر کشت ۱۵۰ هکتار بارور است.
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: متوسط برداشت زعفران در این استان به ازای هر یک هکتار چهار کیلوگرم است.
زعفران تولیدی چهارمحال و بختیاری صادر می شود
وی عنوان کرد: زعفران یکی از جدیدترین محصولات کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری است که چند

ادامه مطلب  

بورس کالا در این هفته؛ به رنگ و بوی زعفران  

معامله 90 کیلوگرم زعفران در قالب خرید توافقی
به گزارش ایرنا مدیر عامل بورس کالای ایران همچنین از معامله 90 کیلوگرم زعفران در قالب خرید توافقی خبر داد و گفت: خرید توافقی زعفران از ابتدای آذرماه در سه رقم پوشال معمولی، پوشال مرغوب و نگین آغاز شد و تا بیست و دوم آذرماه 90 کیلوگرم معامله خرید توافقی صورت گرفت.
وی افزود: زعفران در بورس کالا در بازار معاملات گواهی سپرده کالایی معامله می شود. 
معاملات گواهی سپرده زعفران از بهمن ماه پارسال آغاز شد و 2ا

ادامه مطلب  

کاهش 20 درصدی قیمت زعفران در خراسان رضوی  

به گزارش ایرنا غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران گفت: از 20 مهرماه امسال که زعفران جدید وارد بازار شد، قیمت آن روند نزولی یافت به طوری که حداقل هر کیلوگرم زعفران به قیمت 32 میلیون ریال و حداکثر هر کیلو به قیمت 47 میلیون ریال از کشاورزان خریداری شد. 
وی یکی از دلایل کاهش قیمت زعفران را ورود دولت برای خرید زعفران از کشاورزان دانست و گفت: سازمان تعاون روستایی با ساز و کاری که منطق بازار نیست به قصد کمک به کشاورزان، به بخش خرید زعفران ورود پید

ادامه مطلب  

سازمان ملی گیاهان دارویی و زعفران تشکیل شود  

به گزارش ایسنا، مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سازمان ملی گیاهان دارویی و زعفران باید در کشور تشکیل شود.
دکتر یوسفی آذر در نخستین نشست هم اندیشی مکانیزاسیون زعفران بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف چهار سال آینده، ضریب نفوذ مکانیزاسیون در مزارع زعفران کشور به ۲۰ درصد برسد.

وی ادامه داد: برای سال آینده بیش از یک‌هزار هکتار مزارع الگویی زعفران خواهیم داشت که تمامی مراحل، کاشت، داشت و برداشت

ادامه مطلب  

بهترین زمان محلول پاشی مزارع زعفران 09159643869  

محلول پاشی مزارع زعفران
✍️ با توجه به دوره رشد گیاه زعفران بنه دختری (پیاز دختری) در دی ماه ، بهمن و اسفند دوره رشدی خود را طی میکند.
 ضعیف شدن و از بین رفتن ریشه بنه مادری  و نداشتن ریشه در بنه دختری جهت جذب مواد مورد نیاز گیاه بر این میشود که گیاه زعفران عناصر مورد نیاز خود را از طریق برگ جذب کند .
با محلول پاشی کود سافرون مجیک saffron magic کود مخصوص محلول پاشی زعفران میشود این عناصر را تامین کرد.
♻️ فواید محلول پاشی زعفران:
۱-درشت شدن بنه دختری
۲-

ادامه مطلب  

راهکارهای افزایش صادرات  

علاوه بر راهکارهای مختلفی که در بالا برای افزایش تولید بیان شد که به طور طبیعی می تواند نقش مؤثری در افزایش صادرات این محصول نیز داشته باشد، نیاز به یک سری سیاست هاست که بتواند منجر به افزایش صادرات زعفران گردد که به اختصار به آنها اشاره می نماییم:
الف. بازاریابی: محصولات کشاورزی و زعفران به طور خاص به دلیل برخی ویژگی ها نیاز به

ادامه مطلب  

انواع بسته بندی زعفران ایران برای بازار جهانی  

انواع بسته بندی زعفران ایران برای بازار جهانی تنوع زیادی دارد که می توان با دیدی ویژه نسبت به بحث صادرات از پتانسیل های موجود در این بخش استفاده نمود.
بازرگانی ایرن ارائه دهنده انواع بسته بندی های مختلف جهت صادرات بوده و آماده ارائه خدمات می باشد.
مدیر فروش: آراسته پور: 09131270559
مدیر پشتبانی: نژادعباس:09157082254

ادامه مطلب  

راهکارهای افزایش تولید  

الف.آموزش: یکی از مسائلی که می تواند کمک قابل توجهی به افزایش تولیدات کشاورزی و از جمله زعفران نماید مسئله آموزش است که شامل تسهیلات آموزش عمومی و تخصصی می باشد. به خصوص در مورد زعفران که به نظر می رسد کمترین آموزش های عمومی و تخصصی در مورد آن صورت گرفته است و تحقیقات علمی در مورد افزایش محصول همراه با حفظ کیفیت آن بسیار محدود بوده و این مقدار کم نیز به کشاورزان آموزش داده نشده است. در این راستا می توان رشته

ادامه مطلب  

بازار زعفران ایران رد پای کشورهای خارجی را احساس می کند  

به گزارش وبگردی خشکبار نیوز، میری نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: کشورهای چین، افغانستان و تعدادی از کشورهای آمریکای جنوبی به دنبال این هستند که بتوانند با افزایش تولید زعفران خود به عنوان رقیب در مقابل ایران بایستند. وی اظهار داشت با وجود این شرایط نباید به فکر افزایش قیمت زعفران بود چرا که این امر موجب عرض اندام کردن این کشورها خواهد شد.
نایب رئیس شورای ملی زعفران افزود: هم اکنون حدود هزار تن ظرفیت بسته بندی استاندارد برای زعفران در کشور

ادامه مطلب  

سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه  

دبیر سومین جشنواره ملی عکس زعفران در حاشیه اغاز این جشنواره با بیان اینکه جشنواره از یکشنبه هفتم آبان تا پنجشنبه 11 آبان با هدف معرفی زعفران به عنوان محصول پایه این خطه که بزرگترین تولید کننده طلای سرخ کشور و جهان است برپا شده، گفت: بالغ بر یکصد نفر عکاس، خبرنگار و گزارشگر شبکه های تلویزیونی داخلی و خارجی از لحظه به لحظه مراسم برداشت و پرکنی و خشک کردن زعفران فیلم و عکس تهیه می کنند.سلیمان گلی افزود: در این مدت شرکت کنندگان جشنواره از مزارع م

ادامه مطلب  

مسائل ومشکلات تولید وصادرات  

 در گزارش خواربار جهانی ( FAO ) در مورد تولید کنندگان زعفران در دنیا، تنها نام کشورهای اسپانیا، یونان و منطقه کشمیر که تولید آنها روی هم به ده تن نمی رسد، آمده است. با وجود اینکه بیش از 80 درصد زغفران دنیا در ایران تولید می شود، اما تعیین قیمت زعفران توسط واسطه های جهانی نیز یکی دیگر از مشکلات اساسی تولید کنندگان این محصول در ایران است و در هیچ جای دنیا چنین چیزی وجود ندارد که کشوری که تولید جهانی یک محصول را به خود اختصاص داده است قیمت آن را خود

ادامه مطلب  

دستگاه جداسازی گل زعفران با فناوری پردازش تصویر ساخته شد  

به گزارش وبگردی خشکبار نیوز، محققان ایرانی موفق به ساخت دستگاه جداسازی گل زعفران با فناوری پردازش تصویر شدند که می تواند به این اقدام سرعت بخشد و آلودگی در جداسازی گل را کاهش دهد.
مهرداد کرمی، مجری طرح دستگاه جداسازی اجزای گل زعفران مبتنی بر پردازش تصویر و برگزیده نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر بیش از نود درصد تولید جهانی زعفران متعلق به ایران است که جداسازی اجزای گل زعفران از اهمیت بالایی برخ

ادامه مطلب  

رشد 46 درصدی صادرات طلای سرخ ایرانی/ ثبات قیمت زعفران ادامه‌دار شد  

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات نرخ زعفران در یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ 3 میلیون و 200 هزار تومان و حداکثر 4 میلیون و 700 هزار تومان است.
 وی با اشاره به اینکه قیمت زعفران تابع عرضه و تقاضاست، افزود: با توجه به تعطیلات سال نو میلادی در بازارهای اروپایی، امکان پیش‌بینی قیمت در روزهای آتی وجود ندارد.
 میری با اشاره به آخرین وضعیت صادرات زعفران، بیان کرد: براس

ادامه مطلب  

چگونه زعفران اصل را تشخیص دهیم  

متاسفانه به علت گرانی این ماده افراد سودجو از عدم اگاهی خریداران استفاده می کنند.
رنگ کردن خامه زعفران با رنگ استخراج شده از کلاله و یا رنگهای طبیعی یا مصنوعی دیگر ومخلوط کردن آن با زعفران ، این تقلب از رایجترین انواع تقلب است.
سنگین نمودن وزن زعفران با قراردادن و انبارنمودن زعفران در محل های مرطوب ویا اسپری کردن ذرات ریزآب به داخل زعفران وافزودن عطر زعفران به آن که باعث می شود عطر بیش از حدی قبل از باز کردن بسته زعفران به مشام برسد که امری غ

ادامه مطلب  

چرا نوک برگ زعفران سفید یا فسفری شده است؟؟؟ 09159643869  

چرا نوک برگ زعفران سفید یا فسفری شده است؟؟؟
پاسخ : سرمازدگی
درمان :  باتغذیه مناسب و محلول پاشی  به مرورمشکل رفع میگردد..
❄️❄️سرما زدگی برگ های زعفران❄️❄️
زرد شدن سر برگ ها و فسفری شدن سبزینه ی برگ ها
✍️ سرما زدگی و زرد شدن برگها رشد و تقویت بنه دختری را کاهش میدهد.
⛔️هشدار
#آفات_مزارع
#کنه_مزارع_زعفران
#سرمازدگی
❓❓سوال:
چرا نوک برگهای زعفران زرد شده و یا برگهای زعفران فسفری رنگ می شود و همچنین رشد آن متوقف شده هست؟

پاسخ کارشناس کانال ن

ادامه مطلب  

خواص زعفران  

 
 
زعفران ، گیاهی است چند ساله که دارای پیاز می باشد این پیاز دارای غلاف قهوه ای رنگی است. این گیاه در جنوب غربی آسیا، جنوب اسپانیا و جنوب اروپا روییده می شود. دارای ساقه و شش گلبرگ بنفش رنگ و 3 رشته کلاله قرمز رنگ می باشد.
 
 
قسمت مورد استفاده گیاه زعفران کلاله نارنجی رنگ گل آن می باشد. کلاله زعفران حاوی چربی، املاح معدنی و موسیلاژ است. تکثیر زعفران منحصرا توسط غده زیر زمینی بنه ( کورم ) متداول است. عطر و بوی زعفران به علت وجود اسانس بی رنگ تروپ

ادامه مطلب  

ته چین مرغ  

مواد لازم:مرغ 1 عدد برنج 500 گرم ماست 1 لیوان روغن مایع 400 گرم زرده تخم مرغ 4 عدد زعفران (ساییده شده) 2 قاشق چایخوری نمک و ادویه به مقدار لازمقارچ به دلخواه
طرز تهیه:
گوشت مرغ را با مقداری آب و نمک و ادویه
بپزید. هنگامی که مرغ پخت و حدود یک استکان آب آن باقی ماند, آب مرغ را جدا
کنید و پش از درآوردن استخوانهای آن, مرغ را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.
زعفران را در مقدار کمی آب گرم حل کنید و آن را با دو زرده تخم مرغ, تمام
ماست و مقدار کمی نمک و فلفل مخ

ادامه مطلب  

ته چین مرغ  

مواد لازم:مرغ 1 عدد برنج 500 گرم ماست 1 لیوان روغن مایع 400 گرم زرده تخم مرغ 4 عدد زعفران (ساییده شده) 2 قاشق چایخوری نمک و ادویه به مقدار لازمقارچ به دلخواه
طرز تهیه:
گوشت مرغ را با مقداری آب و نمک و ادویه
بپزید. هنگامی که مرغ پخت و حدود یک استکان آب آن باقی ماند, آب مرغ را جدا
کنید و پش از درآوردن استخوانهای آن, مرغ را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.
زعفران را در مقدار کمی آب گرم حل کنید و آن را با دو زرده تخم مرغ, تمام
ماست و مقدار کمی نمک و فلفل مخ

ادامه مطلب  

بازاریابی وفروش زعفران  

باتوجه به توسعه کشت وصنعت دردنیای امروز بخش مارکتینگ وبازاریابی مقوله ای جدا وبسیار مهم درموفقیت بخش های تولیدی به شمار میرود.یک فرد تولید کننده موفق باید دارای اهداف استراتژیکی از پیش تعیین شده ای باشدکه موفقیت دراین عرصه تضمین شودمهمترین اهداف استراتژیکی شامل تولیدمحصول،رشدمالی،دستیابی به بازار تقاضا،سهم بیشتر،توسعه

ادامه مطلب  

چند سال است در بوی خانه‌ای مانده‌ام..؟  

بچه‌تر که بودم بوی خانه برایم عجیب بود. خانه‌ـمان بوی زعفران و چوب و دارچین می‌داد. لحظه‌ای که می‌آمدی درونِ خانه، رایحه لطیف با ملایمت تمام در آغوشت می‌گرفت، طوری که نمی‌فهمیدی کی غرقش شده‌ای.
آن‌روزها من ساعت‌ها پاهایم را روی مبلِ کرم رنگمان می‌انداختم و همانطور که سرم را روی زمین گذاشته بودم فکر می‌کردم که آیا همه جا بوی خودش را دارد؟ چرا بعضی وقت‌ها که از پارک می‌آییم این رایحه گرم دلگیر می‌کند آدم را ولی وقتی پدر می‌رسد خانه ن

ادامه مطلب  

نوشیدنی مفید  

خستگی و ناراحتی بدنی مساله‌ای بسیار مهم است که حتی باعث شده برخی افراد قادر به حضور در جلسه امتحان نباشند یا نتوانند تا اتمام امتحان دوام بیاورند. یکی از علل جلوگیری از موارد ذکر شده توجه به وضعیت تغذیه است. یکی از نوشیدنی‌هایی که علاوه بر تقویت معده و بهبود هضم، باعث تقویت حافظه و تمرکز می‌شود و آرامبخش و نشاط‌ آور نیز بوده و می‌تواند حرارت بدن را در هنگام گرمی هوا کاهش دهد، شربت جُلّاب یا همان شربت گلاب طب سنتی است که طرز طهیه آن بدین شر

ادامه مطلب  

کود محلول پاشی زعفران 09159643869  

دست بیفشانید و عود بسوزانید
که یازدهمین مسافر بهار، از راه می رسد
قدم هایش را شکوفه باران کنید
ولادت امام حسن عسکری (ع) مبارک باد
 مژده مژده
به مناسبت فرخنده میلاد امام حسن عسگری (ع)به مدت 5 روزکودهای سافرون پاور و سافرون مجیک با ۶ درصد تخفیف با ارسال رایگان برای اعضای کانال ناردیس زعفران
  جهت خرید موارد زیر را به شماره یا آیدی زیر ارسال کنید :
✳️فرم درخواست خرید کود زعفران ✳️
✅نام و نام خانوادگی: ............................
✅شماره تلفن همراه
✅آدرس

ادامه مطلب  

کود های پیشنهادی برای افزایش گلدهی زعفران 09159643869  

محلول پاشی پس از دی ماه تا فروردین با کود سافرون مجیک انجام میشود.(مهمترین مرحله تغذیه کودی)
 این محلول پاشی به جهت تقویت پیاز دختری و افزایش گلدهی و تامین عناصر مورد، نیاز گیاه انجام می گیرد. 
زمان : دی ماه تا نیمه فروردین با فاصله هر 15 روز 

 فواید محلول پاشی زمستانه زعفران

1- افزایش قدرت کلروفیل سازی
2-افزایش قدرت رشد رویشی و تثبیت در رشد جوانه انتهایی 3-افزایش نقل و انتقال عناصر غذایی در گیاه زعفران 
4-افزایش وزن و تعداد پیاز (بنه) و افزایش

ادامه مطلب  

لدفع الچن و العارض ( مجرب اکید)  

لدفع الچن و العارض ( مجرب اکید)تکتب حرز ابی دجانه الکبیر بماد دور و زعفران و یحمله و ایضا الی 7 ایام تکتب هذا علی صحن صینی و تسقی المصاب فانه شیفی باذنبسم الله الرحمن الرحیمو ننزل من القران ما هو شفا و رحمه للمومنین بسم الله العظیم الاول القدیم خالق ادم من طین و الجان و نا نار السموم اصول علی کل عارض و طارق تیعرض لهذه الجثه بالله لا اله الا هم الحی القیوم لا تاخذه سنه و لا نوم له ما فی اس وات و ما فی الارض و من ذا الذی یشفع عنده الا باذنه یعلم ما ب

ادامه مطلب  

توصیه های مهم برای خوش طعم کردن گوشت  

برای طعم دار کردن گوشت، اول از همه باید بدانید که گوشت را می‌خواهید کبابی کنید یا خورشتی یا استیک!
چند نکته ساده برای خوش طعم کردن گوشت:
برای طعم دار کردن گوشت، اول از همه باید بدانید که گوشت را می‌خواهید کبابی کنید یا خورشتی یا استیک! 
بهتر است گوشت قرمزی را که می‌خواهید کباب کنید، از 3 ساعت قبل در کیوی
رنده شده، نمک، فلفل قرمز، کمی سس مایونز یا ماست و کره بخوابانید. 
گوشت مرغ کبابی را باید یک روز قبل در مخلوطی از آب‌لیمو، فلفل دلمه‌ای، رو

ادامه مطلب  

کباب بختیاری  

زمان تهیه: ۰ دقیقه     زمان پخت: ۶۰ دقیقه
 
مواد لازم برای 4 نفر:
فیله گوساله یا گوسفند: ۳۰۰ گرم
سینه‌ مرغ بدون استخوان: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۱ عدد
فلفل دلمه ای سبز: ۱ عدد
آب لیمو تازه: ۱ قاشق سوپ خوری
زعفران دم کرده: ۱ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون یا روغن مایع: ۲ قاشق غذا خوری
کره: ۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم
طرز تهیه:

ابتدا فیله گوساله را شسته و خشک کنید و به طول روی
سطح مناسب قرار داده و قبضه کرده و برش بزنید، فیله های مرغ را نیز به دو
یا سه قسمت تقس

ادامه مطلب  

کباب بختیاری  

زمان تهیه: ۰ دقیقه     زمان پخت: ۶۰ دقیقه
 
مواد لازم برای 4 نفر:
فیله گوساله یا گوسفند: ۳۰۰ گرم
سینه‌ مرغ بدون استخوان: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۱ عدد
فلفل دلمه ای سبز: ۱ عدد
آب لیمو تازه: ۱ قاشق سوپ خوری
زعفران دم کرده: ۱ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون یا روغن مایع: ۲ قاشق غذا خوری
کره: ۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم
طرز تهیه:

ابتدا فیله گوساله را شسته و خشک کنید و به طول روی
سطح مناسب قرار داده و قبضه کرده و برش بزنید، فیله های مرغ را نیز به دو
یا سه قسمت تقس

ادامه مطلب  

کباب بختیاری  

زمان تهیه: ۰ دقیقه     زمان پخت: ۶۰ دقیقه
 
مواد لازم برای 4 نفر:
فیله گوساله یا گوسفند: ۳۰۰ گرم
سینه‌ مرغ بدون استخوان: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۱ عدد
فلفل دلمه ای سبز: ۱ عدد
آب لیمو تازه: ۱ قاشق سوپ خوری
زعفران دم کرده: ۱ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون یا روغن مایع: ۲ قاشق غذا خوری
کره: ۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم
طرز تهیه:

ابتدا فیله گوساله را شسته و خشک کنید و به طول روی
سطح مناسب قرار داده و قبضه کرده و برش بزنید، فیله های مرغ را نیز به دو
یا سه قسمت تقس

ادامه مطلب  

کباب تابه ای  

مواد لازم
گوشت چرخ شده 250 گرم
پیاز ریز رنده شده و آبگیری شده یک عدد
جعفری یک ق س
شنیبیله یک ق چ
نعنا نصف ق چ
ادویه : زرچوبه یک ق چ سر پر .نمک نصف ق چ. فلفل یک ق چ. زعفران نصف ق چ
روش
مواد را با هم ورز دادم تا حسابی ترکیب بشن بعد پنجاه بار کلش را پرت کردم داخل ظرف ! (نمیدونم اصطلاحش چی هست)
بعد بدون روغن روی تابه قرار داده میشه تا پخته بشه
میشه با پلو زعفرونی و سماق سِرو بشه
میشه همزمان داخل تابه گوجه و سیب زمینی ریخته بشه! تا با چربی گوشت سرخ بشه! و خوراک

ادامه مطلب  

كتاب‌خوان ماه دي 96  

 
 
 


ردیف

عنوان

مولف

ناشر


1

جوان‌ترین رهبر

نادره عزیزی نیک

مرکز اسناد انقلاب اسلامی


2

عاشقی به سبک ونگوگ

محمدرضا شرفی خبوشان

شهرستان ادب


3

آمادگی برابر زلزله

-

مدرسه


4

غروب خورشید در سامرا : زندگی‌نامه‌ی امام حسن عسگری (ع)

محمدرضا بایرامی

مدرسه


5

روزی که مداد شمعی‌ها به خانه برگشتند

درو دی والت مترجم: محبوبه نجف خانی

زعفران

ادامه مطلب  

طلسم محبت قوی  

با سلام
 
نوشتن طلسم با اینکه در پست های قبلی گفته ام بسیار سخت است اما امروز یک سوپرایز برایتان دارم. بله یک سوپرایز ، یک طلسم که نیازی به جن ندارد به شما آموزش می دهم.
اما شرایط نوشتن دعا و اجرای مراسم آن :
 
قبل از انجام این مراسم یک عدد چوب درخت انار - فلزی مسی - یک عدد چوب درخت گردو - کمی زعفران و گلاب و همچنین یک تکه کاغذ آ چهار تهیه کنید.
 
1- قبل از انجام هر کاری باید غسل کرده و لباسی را بپوشید که رنگ روشن مانند ( کرمی - سفید - سبز - آبی و.. ) باشد و

ادامه مطلب  

تنبلی تخمدان  

جواته گندم هرروزصبحانه  یک قاشق غذاخوری +یک لیوان شیر محلی 
حلیم با گوشت گوسفند هفته ای سه روز 
عرق یونجه + خار خاسک +رازیانه مجموعا یک استکان روزی سه وعده
دم کرده گیاه پنج انگشت + عسل هرروز
 با غذا سبزی تره و نعنا مصرف شودروزانه یک هویج میل شود 
تخم هویج وتخم کرفس بصورت دم کرده میل شود 
خوردن ترب وشلغم در طول درمان الزامیست 
 سبزی کرفس وتخم کرفس بسیار موثر است 
زاج وروغن زیتون خالص را میتوانید در ایام پاکی در واژن تزریق کنید که البته برای عف

ادامه مطلب  

طرز تهیه خورش فسنجان  

 
 
طرز تهیه خورشت فسنجان
 

 
مواد لازم : برای 8 الی 10 نفر
 
 

مرغ
 1 عدد

روغن
 150 گرم

مغز گردو
750 گرم

پیاز
 3 عدد

رب انار
350 گرم

گلپر
یک چهارم قاشق چایخوری

زعفران
به مقدار لازم

نمک
به مقدار لازم

 
 
طرز تهیه :
 
مرغ را بپزید . پیاز را رنده و با روغن سرخ کنید . گردو را بکوبید و با پیاز بجوشانید . نمک و زعفران و رب انار را با گردو و پیاز به مرغ پخته شده بیفزایید و شعله را بسیار کم کنید . در صورت تمایل می توانید به رب انار 2 قاشق مربا خوری شکر اضافه کنید

ادامه مطلب  

طرز تهیه جوجه کباب  

طرز تهیه جوجه کبابجوجه کباب یکی از متداول ترین کباب های ایرانی است که با گوشت مرغ
تهیه می شود. جوجه کباب از مجلسی ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود که در
بسیاری از مجالس برای پذیرایی از آن استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده این
کباب خوشمزه عبارتند از گوشت مرغ و طعم دهنده هایی برای لذیذ تر شدن گوشت
مرغ. با مواد لازم ذکر شده در این آموزش آشپزی می توانید برای ۴ نفر جوجه کباب تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه جوجه کباب در ادامه با همدوره همراه باش

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1